м.Київ, вул. Червоноткацька, 84  

тел./факс: (044)338-34-10  

|    Головна    |     Про компанію    |     Про страхування     |     Партнери    |     Контакти    |








Про страхування


Страхування – специфічний вид фінансової діяльності, що вимагає від клієнта певних базових знань у цій галузі. Дійсно, при укладанні договору зі страховою компанією клієнт повинен мати хоча б невелике уявлення про те, в який механізм його втягують. Є, щоправда, дуже розумна альтернатива - звернутися до страхового брокера, який візьме всі клопоти на себе. Однак про це трохи пізніше.
Отже, вступаючи у страхові відносини, розпочинаючи підписання страхового договору, Ви стаєте страхувальником, а компанія, до якої Ви звернулися – страховиком.
Якщо у Вашому володінні знаходиться якесь майно, то воно, безумовно, піддається впливу різного роду ризиків, небезпек – всі вони називаються страховими подіями та обов'язково перераховуються у договорі у зв'язку з тією власністю, яку Ви бажаєте застрахувати – об'єктом страхування.
Першочергове значення під час укладання договору страхування має страхова вартість цього об'єкта. Вона може бути визначена на основі ринкових цін, бухгалтерського балансу, витрат за створення абсолютного аналога представленого об'єкта, заявлена Вами або встановлена в договірному порядку. Але в будь-якому випадку це буде дійсна його вартість на сьогоднішній день з урахуванням старіння. Далі обов'язково обумовлюється розмір страхової суми – грошової суми, що відбиває граничний обсяг відповідальності страховика. Інакше кажучи, це цифра, що показує максимальний розмір компенсації, яку Ви можете отримати при настанні страхової події. Важливо відзначити, що величина її за жодних умов не може перевищувати страхової вартості об'єкта. При розрахунку страхової суми важливе значення має "франшиза". За цим незрозумілим словом криється лише частина збитку, яку страховик за домовленістю зі страхувальником не компенсовуватиме.
Один із основних моментів для клієнта, це звичайно ж, розмір його грошового внеску – своєрідної плати за послуги страховика. Він називається страховою премією та розраховується простим множенням обумовленої страхової суми на страховий тариф - спеціальний відсоток, що встановлюється залежно від ризиків, об'єкта та умов страхування. Коли всі умови страхування узгоджені та прописані «чорним по білому», страховик та страхувальник підписує договір – страховий поліс, що є свідченням ухвалення ризиків на страхування.
Якщо зазначена в договорі страхова подія щодо Вашого об'єкта майна відбулася, то означає, що ризик реалізувався та настав страховий випадок. У договорі завжди чітко визначається порядок його врегулювання: Ваші дії на місці події, терміни звернення до страховика, всі документи, які необхідно йому подати для отримання компенсації.
На основі представлених Вами даних та власного розслідування страховик розраховує розмір шкоди Вашому майну, а на його базі – суму страхового відшкодування грошової компенсації, що належить клієнту за договором. Залежно від умов страхування воно може бути меншим або рівною величині збитків, а також і страховій сумі.
Безумовно, крім усіх вищезгаданих базових моментів у договорі страхування прописується безліч додаткових умов та нюансів, які є індивідуальними для різних видів страхування. Потрібно відзначити, що ознайомлення з ними дуже важливо для ефективного страхування та успішного отримання відшкодування від страхової компанії.