м.Київ, вул. Червоноткацька, 84  

тел./факс: (044)338-34-10  

|    Головна    |     Про компанію    |     Про страхування    |     Партнери    |     Контакти    |








Страхування майна



Страхування заміського будинку, квартири та домашнього майна
Нікому не хотілося б втратити свій затишний заміський котедж, знесений повінь, спалений блискавкою або, нарешті, розчавлений уламками літака. Те саме можна сказати і про квартиру з улюбленим телевізором і чотирилапим другом - диваном. Вихід із ситуації один - страхуватися.
Заміський будинок та квартира підлягають страхуванню за окремими договорами, але в обох випадках умови досить схожі.
Застрахувати можна:
• нерухомість (фундамент, стіни, перекриття, дахи);
• системи водо-, електро- та теплопостачання, елементи оздоблення будівлі (вікна, двері, перегородки, оздоблення інтер'єру);
• додаткове технічне обладнання (обігрівачі, кондиціонери, системи сигналізації та супутникового телебачення, кухонне обладнання, каміни), а також рухоме майно (меблі, інструменти, інвентар, теле- та аудіоапаратуру, побутове начиння, постіль та ін.).
Збитки, що загрожують цим об'єктам в рамках Вашого житла, можуть виникнути внаслідок впливу трьох груп факторів:
• стихійні лиха (повені, урагани, смерчі, землетруси, зсуви);
• аварії (наприклад, затока будинку через водопровідну трубу, що лопнула);
• протиправні дії третіх осіб (або, простіше кажучи, зловмисників).
Відповідно і найбільш поширені ризики, від яких Ви можете застрахуватися, зводяться до наступних:
• Пожежа, причиною якої стали вищеназвані чинники.
• Затока, пошкодження та знищення майна водою внаслідок як аварій у водних системах та "помилок" сусідів, так і внаслідок пожежогасіння.
• Зіткнення - збитки внаслідок падіння додому чи зіткнення з будинком іншого предмета.
• Стихійні лиха - заподіяння страхованому майну шкоди, стихійними лихами природного характеру.
• Крадіжка та грабіж, втрата або пошкодження застрахованого рухомого майна внаслідок його розкрадання, пограбування, розбою, скоєного зловмисниками із зломом зазначеного у полісі нерухомого майна.
Слід зазначити, що, як правило, найбільш ефективним вибором є придбання страхового поліса "від усіх ризиків" - він дасть Вам можливість впевнено почуватися практично в будь-якій ситуації. При цьому по кожній групі майна, що страхується, встановлюється свій тариф. Середні тарифи за конструктивними елементами становлять від 0,4 до 0,6% страхової суми, з обробки та особистого майна від 0,8 до 1,2%. Ці тарифи базові: кожен поліс у цьому виді страхування матиме свої особливості, пов'язані з географічним розташуванням будинку, квартири, матеріалом будівництва та оздоблення, наявністю сталевих дверей та сигналізації, "віком" будови, періодичністю присутності в житлі людей, наявністю газопостачання, камінів.
Як правило, щодо різних об'єктів страхування та страхових ризиків договором можуть бути встановлені різні страхові суми. При цьому страхова вартість нерухомості визначається з ринкової вартості, а по домашньому майну – із заявленої, яка під час перевищення певного ліміту підлягає перевірці. При цьому страховик часто залишає за собою право оцінювати об'єкт на момент настання страхового випадку.
У разі страхування квартир, особливо клієнтів з обмеженими фінансовими можливостями, практикується визначення страхової вартості на базі заявленої страхувальником із встановленням відсоткових лімітів відшкодування за конструктивними елементами.
Зазначимо, що не все майно підлягає страхуванню за стандартними правилами. Сюди відносяться грошові знаки, рукописи, вибухові речовини, продукти. В індивідуальному порядку страхуються рідкісні та цінні речі (антикваріат), колекції. Зі страхованих ризиків, що призвели до шкоди, виключаються військові дії, народні хвилювання, шлюб будівельників, природне зношування, а також достатня кількість інших подій. Усі винятки зі страхування докладно перераховані у правилах страхування, і Вам залишається лише уважно з ними ознайомитися.
Трохи про приємне – про знижки. Звісно ж, страхувальник має на них право. В основному вони застосовуються, якщо Ви повторно страхуєте своє житло в одній і тій же страховій компанії, якщо також є "беззбитковим" клієнтом (страховий випадок щодо Вас не мав місця), а також при встановленні франшизи.
Страхувальник повинен чітко уявляти, що йому слід робити при настанні страхового випадку. Зазвичай встановлюється термін, протягом якого страхувальник зобов'язаний сповістити про подію страховика, а залежно від виду ризику та відповідну службу – поліції, органи пожежної охорони, аварійні служби.
До огляду працівниками страхової компанії та службами потерпілого об'єкта страхувальник повинен зберегти його в тому вигляді, в якому він опинився після настання страхового випадку, а також підготувати всі необхідні документи, що описують загибле та пошкоджене майно, а також майнові права, що підтверджують його, причину і факт наступу страхової події, а також розміру шкоди.